Kadibudka

Volání přírody, aneb Když musíš, tak musíš

Cestování přináší mnoho různorodých zážitků. A co teprve těch z toalet. Prkénko nahoře, nebo dole? Bidet, samočistící záchod, hudba, díra v zemi, toaleťák nebo bez?

Cestovatelské zážitky z prostředí toalet jsou nekonečné a ve společnosti přátel mnohdy velmi oblíbené téma. O místě, kam i císařpán chodil sám, koluje tolik historek, zážitků, pravidel, tipů a rad, že si často klademe otázku, zda to není vtip. A já se rozhodla, že vám ve zkratce vypíšu alespoň ty nejznámější, protože místní tradice a zvyklosti je třeba respektovat, i když jde v podstatě o ho*no. 😉

Každopádně, každý (nejen turista a cestovatel) bude souhlasit s větou: „Když musíš, tak musíš a je jedno kam“.

Poslíček na záchodě

V indických top restauracích se vám může stát, že vás na toaletě navštíví poslíček, aby se zeptal, zda je vše v pořádku. A s oblibou vám podá toaletní papír. To není jak doma, když ostatní členové domácnosti zapomenou nahlásit, že došel toaleťák.

Květiny v pisoáru

Dlouhé pisoáry plné nádherných a voňavých květin. Na takovou zvláštnost mohou narazit pánové na venezuelských toaletách. Čerstvé květiny místo osvěžovače vzduchu, krásný nápad. Kdyby to tak šlo aplikovat i na českou mísu.

Luxusní pohodlíčko

V Japonsku je toaleta symbolem blahobytu a technických vymožeností. Užijte si vyhřívané sedátko, automaticky se zvedající poklop, bezdotykové splachování. Záchod vám pustí vaši oblíbenou hudbu, i zvuky. Třeba tekoucí vodu nebo falešné spláchnutí, aby vaše zvuky z toalety nebyly slyšet ven. Kdo by tohle nechtěl doma?

Na stojáka zakázáno

Švédské ženy v tom mají jasno. Zákaz pánského močení vestoje, protože je to nehygienické a taky kdo to má furt uklízet? Doma si to ženy uhlídají. Nyní švédské feministky požadují, aby také na veřejných záchodech muži močili vsedě. Odkazují se na jejich zdraví. Je dokázáno, že takové močení působí jako prevence proti rakovině prostaty.

Milé dámy, jak to máte u vás doma? Taky myslíte primárně na zdraví svých mužů a synů? 🙂

Zataženo, obsazeno

V jednom tokijském parku narazíte na veřejné záchody designéra Shigeru Bana. Unikátní jsou proto, že jejich zdi jsou z průhledného skla. Japonská technika slibuje, že ve chvíli, kdy se v nich zamknete, toalety se zneprůhlední. Ale opravdu se tomu dá věřit na sto procent?

Já tě vidím, ty mě ne

Na zkušenou za průhlednou toaletou nemusíte až do Tokia, jednu takovou můžete vyzkoušet i v Londýně. Zde byla použita speciální skla, která jsou průhledná jen zevnitř. Dokázali byste se uvolnit? Vy, vykonávající potřebu, a kolem chodí davy lidí. Vidíte ven, dovnitř však vidět není. No, nic pro mě. 🙂

Sitzen nr. 2

Také v Německu myslí na zdraví mužů. Zde se zdravotnická osvěta snaží pány přesvědčit k sezení při „malé“ už několik let. Na některých veřejných WC je čurání ve stoje přímo zakázáno.

Zvyknout se dá na všechno

V mnoha zemích Asie, ať už je to Pákistán, Afghánistán, či Indie, močí muži v podřepu na bobku běžně a vůbec jim to nepřijde divné, tak co se těm evropským mužům furt nezdá?

Dřepkins

Turecko je proslulé svými tureckými záchody – otvory v zemi. I když se to nemusí na první pohled zdát, jsou turecké záchody hygieničtější než ty evropské. Tady rozhodně nehrozí, že si sednete na pomočené prkénko.

Trubky na ho… nic

Šok pro nejednoho českého turistu. Příliš úzké odpadní sítě řeckých toalet nutí jejich uživatele házet použitý toaletní papír ne do záchodu, ale do speciálního koše stojícího vedle. Ucpaný záchod?
To nechceš.


Osobní tip na závěr: Na toaletě si vždy hlídejte obsah kapes, aby se nevyprázdnil dřív, než vy. Nejeden majitel utopeného mobilního telefonu, peněženky, ale i cestovního pasu by mohl vyprávět, že mami. 😉 


Knižní závislačka, online markeťačka v knižním nakladatelství, copywriterka na volné noze, blogerka, máma a multipotenciál jak Brno. Víc o mně si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Rodinný plánovač zdarma

    Stáhněte si zdarma rodinný plánovač a mějte všechny důležité termíny celé rodiny stále na očích. Kroužky, exkurze, narozeniny, lékařské prohlídky, návštěvy, plány na víkend. Ulehčete si plánování a soustřeďte se na to, co je pro vaši rodinu důležité.

  • Nejčtenější články
  • Štítky
  • Napíšeme si na Facebooku:
  • Archiv